OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORIGAMI "MAGIA ZAMKNIĘTA W PAPIERZE"
V EDYCJA "W LESIE"

  Na konkurs wpłynęło ponad 300 prac z całej Polski. Poniżej przykładowe obrazy z różnych kategorii.

  Wystawy prac konkursowych:
  - Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, Filia nr 1, marzec/kwiecień 2016 (zdjęcia)
  - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Gliwicach, marzec 2016 (zdjęcia)
  - Miejska Szkoła Podstawowa nr 9 w Knurowie, maj 2016 (zdjęcia)
  - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Gliwicach, kwiecień/maj 2016
  - Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, Filia nr 9, lipiec/sierpień 2016  Nagrody i materiały na organizację konkursu przekazali:
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Gliwicach
  • Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Gliwicach
  • Starostwo Powiatowe w Gliwicach Wydział Rozwoju i Promocji
  • Polskie Towarzystwo Origami
  • Węgierskie Stowarzyszenie Origami
  • Glassgraf Jelenia Góra
  • Bakoma Sp. z o. o.
  • Muzeum Miejskie w Gliwicach
  • Urząd Miejski w Gliwicach Wydział Kultury i Promocji Miasta
  • Gliwicki Teatr Muzyczny w Gliwicach
  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Gliwicach
  • Nadleśnictwo Rudziniec
  • www.haligami.sklepna5.pl
  • osoby prywatne
  Serdecznie dziękujemy!
  Prace oceniła komisja konkursowa w składzie:
  Krystyna Burczyk – instruktor origami Polskiego Towarzystwa Origami i Polskiego Centrum Origami, przedstawiciel Galicyjskiej Grupy Origami
  Beata Kupczak - instruktor origami Polskiego Towarzystwa Origami
  Katarzyna Cupiał – artysta plastyk
  Wojciech Burczyk – członek Polskiego Towarzystwa Origami oraz Galicyjskiej Grupy Origami
  Tomasz Czunko - członek Polskiego Towarzystwa Origami
  Jedną z nagród były warsztaty origami dla nagrodzonych i wyróżnionych uczestników. Warsztaty dla kategorii "Maluchy" i "Dzieci" poprowadziła Małgorzata Łodo, a dla kategorii "Starszaki", "Nastolatki" i "Las" Halina Rościszewska-Narloch - zdjęcia
  Odbyły się również warsztaty origami zatytułowane "Spotkanie przy wystawie", które prowadziła Irena Janas (zdjęcia) oraz Halina Rościszewska-Narloch (zdjęcia)
 • PODSUMOWANIE KONKURSU odbędzie się 19 marca 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach, Filia nr 1, Plac Inwalidów Wojennych 3.

  Na podsumowanie konkursu i warsztaty zapraszamy wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych uczestników wraz z opiekunami. Prosimy o potwierdzenie przybycia (ile osób) ze względu na przygotowanie materiałów na warsztaty.

  Plan podsumowania:
  godz. 9.00 - warsztaty origami dla kategorii Maluchy oraz Dzieci
  godz. 10.15 - rozdanie dyplomów i nagród
  godz. 11.00 - warsztaty origami dla pozostałych kategorii

  Dodatkowo dla chętnych (siatkę należy przygotować samodzielnie): godz. 12.30 - 14.30 - warsztaty otwarte dla dorosłych - grupa zaawansowana. Składamy tesselację - siatka kwadratowa z połowy kwadratu z podziałem 32x64 (lub inaczej mówiąc siatka połączona z dwóch kwadratów 32x32). Optymalna wielkość kartki 20x40, może też być 25x50 (większą kartkę składa się źle).

  Zapraszamy!

 • Od 7 marca zapraszamy na wystawę pokonkursową kolejnej edycji konkursu, temat "W lesie". Wystawa prac prezentowana będzie w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Filia nr 1 w Gliwicach. Prace oglądać można w godzinach otwarcia biblioteki. SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)

 • Komisja konkursowa obradować będzie 27 lutego :)

 • ZAPRASZAMY do udziału w V edycji konkursu, temat: „W LESIE”

  WARUNKI UCZESTNICTWA: Należy indywidualnie wykonać pracę (obraz) związaną tematycznie z lasem. Może to być: krajobraz leśny, baśniowy lub tajemniczy las, życie w lesie: zwierzęta, ptaki, owady, grzyby, liście, gałąź, polana, czyli wszystko, co wiąże się z lasem. Elementy obrazu należy wykonać w technice origami (płaskiej lub przestrzennej). Dopuszczalne jest użycie kleju w celu połączenia elementów, nie wolno nacinać kartki w trakcie składania. Można wykorzystać dodatki, np. gałązki, liście, i inne do ozdobienia pracy. Każdy uczestnik może złożyć na konkurs tylko 1 pracę.

  FORMAT I WIELKOŚĆ PRACY : Pracę (obraz) do powieszenia na ścianie należy wykonać na tekturze kwadratowej o boku 35 cm. Praca może zajmować całą powierzchnię lub jej część. Elementy (origami lub dodatki) mogą być przestrzenne, ale żadne nie mogą wystawać poza obszar pracy.

  TECHNIKI SKŁADANIA: - kategorie "maluchy" i "dzieci" - wszystkie techniki - kategorie "starszaki", "nastolatki", "młodzież", "woda" (nie dotyczy szkół specjalnych) - wszystkie techniki (np. klasyczna, wetfolding, modułowa, crumpling, tesselacje, itp.) za wyjątkiem techniki „składanie z kół i kwadratów”.

  W tym roku podsumowanie konkursu oraz wystawa będzie w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Filia nr 1 w Gliwicach. Na prace będziemy czekać na przełomie stycznia i lutego, a podsumowanie konkursu planujemy w drugiej połowie marca.


Elementy strony (zdjęcia, koncepcja graficzno-techniczna, teksty) są chronione przepisami prawa autorskiego. Fotografie opublikowano w serwisie za wiedzą i zgodą ich autorów. Wszystkie materiały zamieszczone w serwisie stanowią wyłączną własność autorów i nie mogą być publikowane w formie drukowanej lub elektronicznej bez ich zgody.